30 października Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Regucie wraz z wychowawcami zorganizował  obchody Dnia Języków Obcych pod hasłem „Podróże po Europie”. Tego dnia szkolny korytarz przemienił się w kolorowy jarmark, na którym Grek w todze mógł porozmawiać z torreadorem, poczęstować się włoskim spaghetti, osłodzić sobie dzień francuskim rogalikiem czy też zatańczyć ogniste flamenco z przepiękną Hiszpanką.

Uczniowie klas I-VI, wykazując się pomysłowością oraz oryginalnością, przygotowali stoiska prezentujące informacje i ciekawostki o wybranym kraju europejskim: Niemcy, Włochy, Francja, Rosja, Hiszpania, Grecja. Całości dopełniały stroje, tańce, piosenki i krótkie scenki w danym języku, a także pyszne przekąski do degustacji, od których aż uginały się ławki. Na wszystkich stoiskach można było spróbować nieznanych, nierzadko egzotycznych  dań, charakterystycznych dla określonego kraju. Wszyscy zebrani mogli przechodzić od stoiska do stoiska i kosztować wybranych potraw. Żadna dieta nie obowiązywała i nikt nie liczył kalorii – bo przecież nie sposób nie skorzystać z niecodziennej okazji do odbycia tej niezwykłej kulinarnej wycieczki. W tle cały czas rozbrzmiewała muzyka pochodząca z różnych zakątków Europy – pojawiały się zarówno piosenki folkowe jak i te bardziej współczesne.

Uczenie się języków innych ludzi pomaga wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe, oraz przy okazji dobrze się bawić. I właśnie myśl dobrej zabawy w połączeniu z nauką przyświecała obchodom Dnia Języków Obcych w naszej szkole. Po raz kolejny uczniowie mieli okazję przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka i wymagający nauczyciele, lecz także miejsce wspaniałych imprez, podczas których można się dobrze bawić zdobywają jednocześnie wiedzę i wyjątkowe, bezcenne doświadczenia.