Czas spędzony z rodziną, jest wart każdej sekundy…

Piknik rodzinny 2018 – Patriotycznie i Polonistycznie

na 100 lecie Odzyskania Niepodległości” w Szkole Podstawowej w Regucie.

W dniu 9 czerwca 2018r. na terenie Szkoły Podstawowej w Regucie w godzinach: 10-15.30 odbył się Piknik Rodzinny „Patriotycznie…”, którego celem było uczczenie 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, integracja środowiska, przeciwdziałanie niewłaściwym zachowaniom poprzez ukazanie wartości sportu, integracji, kultury, które mogą jednoczyć wszystkich Polaków. Adresatami projektu byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Regucie, dzieci z Punktu Przedszkolnego „Biedronki” oraz rodzice, dziadkowie i mieszkańcy Reguta i okolicy.

Atrakcjami dla dzieci i rodziców były: przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów miejscowej szkoły – z fenomenalną grą aktorską, zumba – jako rozgrzewka przez kolejnymi wydarzeniami prowadzona przez doświadczoną trenerkę i „naszą” mamę Panią Justynę Słodownik, bieg na orientację – z zadaniami z zakresu historii Polski, kultury, sztuki, literatury, konkursowe zadania sportowe, mecz piłki siatkowej plażowej (inauguracja nowego boiska), fotobudka, zawody strażackie oraz pokazy strażackie – prawdziwa akcja druhów z OSP Celestynów i OSP Regut z profesjonalnymi komentarzami Pani Emilii Wawer.

W projekcie uczestniczyło ok. 350 osób.

Na uczestników i gości czekały: kiełbaski, kaszanki, ciasta, napoje, drobne przekąski oraz owoce i czekoladowa fontanna, a także nagrody – pamiątki: słodycze, dyplomy i medale.

Wszystkie powyższe działania odbyły się przy ogromnym zaangażowaniu nauczycieli, rodziców oraz współpracy OSP w Regucie.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Regucie Pani Krystyna Rosłonek, nauczyciele, rodzice i dzieci bardzo serdecznie dziękują za pomoc, życzliwość, wsparcie finansowe: Gminnej Komisji, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Celestynowie, Piekarni „Oskroba”, Bankowi Spółdzielczemu w Celestynowie, Panu Mirosławowi Ćwiekowi. Natomiast Wspólnocie Gruntowej z Reguta za bezpłatne przekazanie piachu pod utworzenie boiska do siatkówki plażowej, druhom z OSP w Regucie oraz rodzicom za zaangażowanie i prace przy tworzeniu boiska.

To była bardzo udana impreza!!! Następna już za rok!!!