20 grudnia o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Regucie zgasły wszystkie światła… W ten niezwykły, przedświąteczny wieczór uczniowie klas starszych wraz z „Panią od polskiego” zabrali licznie zgromadzoną publiczność w niecodzienną podróż…
Przenieśliśmy się do XIX – wiecznego Londynu i poznaliśmy historię Ebenezera Scrooge’a – bohatera „ Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa.
Podążając, wraz z bohaterem za trzema duchami, aktorzy przypomnieli widzom, jak ważne jest, aby być dobrym człowiekiem i jak niezwykłą moc mają święta Bożego Narodzenia. Uczniowie – aktorzy wiernie oddali przesłanie utworu, że w życiu nie są najważniejsze pieniądze, lecz miłość, dobroć i przyjaźń. Historia skąpca, którego wydarzenia nocy wigilijnej odmieniają i roztapiają jego twarde serce, również w sercach widzów wywołała wzruszenie, zadumę i radość.
Tego wieczoru na szkolnej scenie mogliśmy podziwiać również piękny występ najmłodszych, którzy, jako kolędnicy zostali najpierw wygnani przez Scrooge’a – sknerę (wspaniała gra aktorska Szymona Chodkiewicza), a po metamorfozie zaproszeni do wspólnego kolędowania.
Goście nagrodzili występ gromkimi brawami. Nie kryli łez po odśpiewaniu przez Oliwię Okrąglewską „Kolędy dla nieobecnych”.
Organizatorzy przedstawienia zaś usłyszeli wiele ciepłych słów i pozytywnych opinii na temat scenografii, oprawy dźwiękowej i świetlnej, efektów specjalnych a przede wszystkim perfekcyjnej gry aktorskiej dzieci.