29 października w Punkcie Przedszkolnym miało miejsce pierwsze ważne wydarzenie dla dzieci- Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka. Był to dzień niezwykle ważny zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli. Pierwszy występ niesie ze sobą zawsze dużo emocji. Pojawia się więc trema, ale wyłaniają się także pierwsze sceniczne talenty. Wszystkie dzieci czują się tego dnia bardzo ważne, stają się bowiem prawdziwymi przedszkolakami. Dla nauczycieli dzień Pasowania jest pierwszym widocznym efektem ich pracy. Najbardziej jednak występ na uroczystości Pasowania przeżywają rodzice, którzy nie mogli w tym roku uczestniczyć ze względu na pandemię.

Dzieci śpiewały piosenki, których nauczyły się w przedszkolu, recytowały wiersze i rozwiązywały zadania specjalne będące „przepustką do pasowania”. Po części artystycznej dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Przedszkolaki wzorowo wykonały wszystkie zadania, tym samym zasłużyły na miano prawdziwych Przedszkolaków i Starszaków. Pani dyrektor Krystyna Rosłonek symbolicznym ołówkiem pasowała każdego malucha na Przedszkolaka, a starsze dzieci na Starszaków.

Wszystkim Przedszkolakom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli Przedszkolaka przyniósł im wiele radości, ciekawych doświadczeń oraz samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie koleżanek i kolegów.

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka i Starszaka została upamiętniona na filmie, który można  obejrzeć poniżej.