4 września o godzinie 9.00 miała miejsce uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024. Dla naszej szkoły wyjątkowa, ponieważ z nową Panią Dyrektor Agatą Czekaj. Ten wyjątkowy dzień uświetniła obecność zaproszonych gości: wójta gminy Celestynów Pana Witolda Kwiatkowskiego, sołtysa i radnego Reguta Pana Jacka Jakubiszyna oraz licznie przybyłych rodziców. Pozwolimy sobie przytoczyć dosłownie słowa, którymi nowa Pani Dyrektor przywitała wszystkich zebranych:

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice, Szanowny Wójcie i Sołtysie,
Stając przed Wami jako nowy dyrektor, odczuwam zarówno niezwykłą radość, jak i ogromną odpowiedzialność. To dla mnie zaszczyt i przywilej, że mogę dołączyć do Was i wspólnie dążyć do celów, które wyznaczamy sobie na nadchodzący rok szkolny.
Drodzy Uczniowie, witam Was serdecznie w kolejnym etapie edukacji. Niektórzy z Was stawiają dzisiaj pierwsze kroki w tej szkole, inni wracają, by kontynuować swoją naukę. Wierzę, że razem stworzymy miejsce, gdzie każdy z Was będzie miał okazję rosnąć i rozwijać się. Razem z nauczycielami otwieramy dla Was drzwi do świata wiedzy i zachęcamy do tego, byście byli ciekawi, zadawali pytania i dążyli do bycia najlepszą wersją siebie.

Drodzy Nauczyciele, Wasza praca, pasja i zaangażowanie są fundamentem tej szkoły, dlatego wierzę, że wspólnie możemy stworzyć środowisko, w którym każde dziecko ma szansę na sukces, a ja jako dyrektor, obiecuję Wam swoje pełne wsparcie i otwartość na pomysły i inicjatywy. Razem możemy stworzyć szkołę, która będzie inspiracją dla innych.

Drodzy Rodzice, życzę, aby nowy rok szkolny przyniósł wiele okazji do dumy i radości z osiągnięć dzieci. Niech ta szkoła będzie dla Państwa miejscem przyjaznym i wartym zaufania. Życzę również dobrej współpracy z nauczycielami i wychowawcami. Chciałabym, abyście wiedzieli, że moje drzwi są zawsze otwarte dla Państwa opinii, pytań i sugestii.
Szanowny Wójcie i Panie Sołtysie, mam nadzieję, że jako nowy dyrektor sprostam Państwa oczekiwaniom, a nasza współpraca będzie przyjemna i owocna.
Wszyscy razem tworzymy społeczność, w której współpraca, szacunek i dążenie do doskonałości są kluczem do sukcesu. Chcę, aby ta szkoła była miejscem, gdzie nauka jest radosna, a osiągnięcia są świętowane. Dlatego obiecuję Wam moje pełne zaangażowanie, otwartość na dialog i determinację, aby uczynić z tej szkoły coś wyjątkowego. Wiem, że razem możemy osiągnąć wielkie rzeczy i z niecierpliwością oczekuję na efekty naszej pracy.
Niech ten rok szkolny będzie początkiem nowej, wspaniałej przygody, którą przeżyjemy razem.

Uroczystego powitania nowej Pani Dyrektor dokonał Wójt Gminy Celestynów Pan Witold Kwiatkowski, życząc, by wiedza i doświadczenie przekuło się w osiągnięcia uczniów, a wszystkie marzenia, z którymi do nas przyszła, spełniły się.
Cała uroczystość zakończyła się wspaniałym występem wokalnym Pani Agnieszki Czekaj.
Po oficjalnym spotkaniu uczniowie, wraz ze swoimi wychowawcami, rozeszli się do klas, aby nacieszyć się swoją obecnością po dwóch wakacyjnych miesiącach i przygotować do pracy w nowym roku szkolnym.